top of page

PAR PROJEKTU

Projekts “Vincents - Galerija” veidots pēc principa “palate vs pallete” (no angļu val. “garša pret krāsu paleti”). Restorāns saviem apmeklētājiem piedāvā iespēju vēl nebijušā kvalitātē izjust augstākās kvalitātes garšas baudījumu un apskatīt Latvijas un pasaules mākslinieku šedevrus. Restorāna telpās eksponēti Latvijas jauno mākslinieku darbi un darbu izlase no Signet Bank mākslas kolekcijas.

IMG-12.jpg
Par mums: About

PAR RESTORĀNU

Kopš atvēršanas 1994.gadā restorāns "Vincents" ir kļuvis par vienu no populārākajiem gardēžu galamērķiem Austrumeiropā. Par restorāna reputāciju zina tālu aiz Latvijas robežām. Vincentā gatavotās maltītes ir baudījušas tādas prominences kā princis Čārlzs, Eltons Džons, Japānas imperators, Hestons Blūmentāls un daudzi citi. Šefpavārs Mārtiņš Rītiņš sadarbojas ar Latvijas mazajām ekoloģiskajām lauku saimniecībām, kur pats izvēlas un iepērk produktus. Ēdienu pagatavošanai tiek izmantoti tikai labākie un svaigākie produkti, tāpēc Vincenta ēdienkarte mainās atkarībā no sezonas un laika apstākļiem.

IMG-31.jpg
Vincents_Filips_Smits-51.jpg

PAR ŠEFPAVĀRU

Mārtiņš Rītiņš

Ar slaveno teicienu “Kas var būt labāks par šo?” Mārtiņš Rītiņš ir atgriezies pie savas ģimenes Vincentā. 1994.gadā restorāns Vincents aizsākās kā neliela kafejnīca un mākslas galerija, kas tagad ir mājvieta Mārtiņa ‘augstās mākslas’ virtuvei. Visi zina, cik augstu Mārtiņš vērtē vietējo zemnieku kvalitatīvus produktus, un zina arī viņa neizsmeļamo pozitīvo enerģiju un uzdrīkstēšanos eksperimentēt ar jauniem produktiem un garšām. Alises Votersas restorāna Chez Panisse un Slowfood kustības iedvesmots, Mārtiņš savu misiju redz iespējā izglītot cilvēkus par tīriem un sezonāliem produktiem - to pozitīvo ietekmi uz veselību, kā arī ētiskajiem un garšas aspektiem. Unikāli radošā pieeja pavārmākslai ir atnesusi viņam pasaules slavu un pasaulslavenus klientus no dažādām aprindām, sākot no rokmūziķiem līdz politiskajiem līderiem. Viņa meistarība ir iedvesmojusi jauno pavāru paaudzi un iezīmējusi Latvijas pavārmākslas kvalitātes standartu. Pēc 3 gadu pārtraukuma Mārtiņš Rītiņš ir atgriezies Vincentā, lai atkal gatavotu saviem dārgajiem, lojālajiem klientiem un aicinātu jaunus gardēžus izbaudīt citādākas garšas un restorānu kultūru. Maksimiliāna Andrejeva modernais un izsmalcinātais telpu dizains rada noskaņu, kurā burtiski ‘apstājas laiks’.

PAR SIGNET BANK MĀKSLAS KOLEKCIJU

Kopš 2015. gada Signet Bank veido starptautisku laikmetīgās mākslas kolekciju, kurā ietilpst gan glezniecības un tēlniecības, gan grafikas un jauktās tehnikās radīti darbi. Tās kopsaucējs ir uzdrīkstēšanās atbrīvoties no priekšrakstiem un vēlme būt drosmīgiem. Daudzi no kolekcijas darbiem rotā bankas telpas, tās organiski papildinot un daloties emocijās ar Signet Bank viesiem.

EmptyName 305.jpg
bottom of page